Wasze prace

W tej sekcji znajdziecie prace, które ujęły jury i znalazły się w konkursie #ReportażDziała.

Gratulujemy zwycięzcom!

Miejsce 1:

Projekt „Pomaganie poprzez integrację – działania na rzecz młodych cudzoziemców”

Miejsce pierwsze należy do zespołu z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie, którzy wspólnie z opiekunką projektu – Anielą Januś – udowodnili, że warto konfrontować stereotypy z rzeczywistością i wyjść naprzeciw Innemu: drugiemu człowiekowi.

Zespół projektowy odwiedził Ośrodek dla Cudzoziemców na warszawskim Targówku. Spotkanie było finałem całego przedsięwzięcia – choć mamy nadzieję, że nie był to ostatni akord! Zanim do niego doszło, uczennice (i uczeń) zorganizowali w szkole zbiórkę pieniężną, której towarzyszyła wystawa o sytuacji w krajach o niestabilnej sytuacji politycznej i degustacja tradycyjnych potraw z regionów ogarniętych konfliktem.

Więcej o projekcie dowiecie się z ich relacji: Pomaganie poprzez integrację – działania na rzecz młodych cudzoziemców

Miejsce 2:

„Nie ma głuszy w starszej duszy”

Kolejny nagrodzony projekt to projekt, w którym spotykają się pokolenia.

Joanna Suppan, Julia Walczak i Julia Sierańska, uczennice liceów wrocławskich, pokazały, jak różne oblicza ma starość. Dotarły do starszych ludzi w ich mieszkaniach, domach kultury i kawiarniach, w których spędzają wolny czas. Wystawa zdjęć z projektu stała się okazją, aby spotkały się pokolenia.

Ogromnym atutem projektu jest krytyczna refleksja na temat założeń, wartość literacka relacji dziennikarskiej – i chęć kontynuowania akcji.

Więcej o projekcie: Nie ma głuszy w starszej duszy

Miejsce 3:

PetHelpers”

Szczera radość z działania społecznego – uczennice Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów wiedzą, jak to pokazać!

Projekt „PetHelpers” skupił się na różnorodnych działaniach na rzecz zwierząt – uczennice warszawskiego gimnazjum odwiedziły schronisko i stajnię i stworzyły dziełko filmowe, które ujmuje wdziękiem. Sami zobaczcie!

 

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: