Pomysły na projekty

Przedstawiamy kilka pomysłów na projekty tematyczne. Możecie skorzystać z naszej bazy, szukać inspiracji, rozwijać swoje idee, łączyć elementy. Nie musicie się sugerować gotowymi rozwiązaniami: zachęcamy Was do poszukiwań formy i tematu działania, które będą dla Was najciekawsze i najbardziej owocne.

Solidarna Szkoła oraz Historia najnowsza (pliki pdf czytelne po powiększeniu): szukajcie tutaj pomysłów na działania kształtujące społeczeństwo obywatelskie. Cały poradnik, zawierający dużo porad dla nauczycieli: na stronie programu.

Zgodnie z naturą: Chcecie zająć się sprawami środowiska? Wasz projekt dotyczy ekologii? Pod tym linkiem znajdziecie mnóstwo materiałów, które pomogą Wam przygotować projekt nt. bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnych decyzji konsumenckich czy lokalnych działań, dzięki którym lepiej poznacie bogactwo przyrody w Waszym bezpośrednim otoczeniu.

Weź oddech „Weź oddech” to projekt CEO, który bierze na warsztat świadomość nt. zanieczyszczenia powietrza i walkę z niską emisją. Więcej pomysłów znajdziecie w dokumencie Wyzwania na rzecz czystego powietrza.

Odwagi: na stronie tego projektu znajdziecie wiele przydatnych materiałów oraz inspiracji do działań promujących zdrowy styl życia: sportaktywność fizycznązdrowe żywienie.

WF z klasą: kolejna strona, na której przedstawiamy dobre praktyki i wiele pomysłów na projekt związany ze sportem. Więcej inspiracji szukajcie na samej stronie projektuBank pomysłów może zainspirować do działania także inne placówki w Waszym otoczeniu.

Aktywni z natury : A może połączyć działania na rzecz środowiska i zmianę złych przyzwyczajeń z promocją regionu? Uczestnicy tego programu mieli za zadanie wytyczyć w swojej okolicy eko-trasę.

Etnolog: Chcecie zbadać kulturę regionu albo utrwalić lokalne tradycje ludowe? Inspiracji do działania szukajcie tutaj. Więcej informacji znajdziecie na polecanych stronach.

Ślady przeszłości: popularyzacja dziedzictwa kulturowego niejedno ma imię. Odkryjcie swoją okolicę, zaopiekujcie się zabytkiem, tchnijcie życie w zapomniane budynki: świadków historii.

PoczytajMy: to strona projektu czytelniczego, w którym starsi uczniowie i uczennice czytają swoim najmłodszym kolegom i koleżankom.

Miłosz OdNowa: kolejny projekt związany z kulturą. Chcecie popularyzować literaturę albo dorobek artystyczny jakiegoś twórcy? Przestudiowanie tego działu może Wam pomóc rozwinąć Wasz pomysł.

Koduj z klasą:  Chcecie stworzyć aplikację internetową albo proste oprogramowanie, a nie wiecie, jak się do tego zabrać? A może macie pomysł na prowadzenie kółka programistycznego dla swoich młodszych kolegów? Na tej stronie znajdziecie materiały o językach programowania: zarówno tych najpopularniejszych, jak i tych najprostszych,  stworzonych specjalnie dla najmłodszych. Więcej stron z tutorialami nt. oprogramowania, a także przekierowanie do narzędzi tworzenia aplikacji chociażby na smartfony znajdziecie na stronach Koduj z klasą i w bazie wiedzy SuperKoderów. Stron, które mogą być pomocne przy projektach technologicznych, jest wiele więcej: zachęcamy do poszukiwań 🙂

Cyfrowa Akademia oraz Khan Academy (tutaj wersja polska serwisu) to strony, na których znajdziecie morze ciekawych materiałów edukacyjnych z wielu dziedzin: od nauk przyrodniczych, przez matematyczne i informatyczne, po humanistyczne.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: