Warsztaty z prowadzenia projektów

Jak być skutecznym w działaniach? Jak dobrze organizować pracę? Jak motywować ludzi i angażować zespół? Jak wyróżnić projekt na tle innych? Jak działa gamifikacja?

Odpowiedzi na te i inne pytania były celem warsztatów Leadership Center z profesjonalnego prowadzenia projektów.

Mariusz Kapusta – trener, przedsiębiorca i ekspert zarządzania z ponad 17-letnim stażem – na prowadzeniu projektów zjadł zęby.

Można powiedzieć, że każde przedsięwzięcie to swego rodzaju projekt, z czego ludzie czasem nie zdają sobie sprawy. Czy pracujemy w kulturze, czy w biznesie, umiejętności organizacyjne zawsze zaprocentują. Po prostu inaczej podejdziemy do organizacji koncertu, inaczej do wdrożenia nowego produktu na rynek, a inaczej będziemy rozpowszechniać napisaną przez siebie aplikację internetową czy promować wydarzenie w szkole. Kluczowe umiejętności przy wcielaniu pomysłów w życie się nie zmienią – docieranie do odbiorców, umiejętności organizacyjne, budowanie zespołu, ocenianie szans i zagrożeń, motywowanie.

Nauka teorii poprzez praktykę – takie solidne podstawy otrzymali uczestnicy warsztatów. Rozmawiali o problemach w realizacji swoich projektów, dzielili się doświadczeniami, szukali rozwiązań. Nauczyli się, jak angażować społeczność za pomocą gier – tworząc grę.

 

Jak wyglądały warsztaty? Zobaczcie poniżej 🙂

 

 

Ciekawi Was, jaka gra powstała? To uniwersalne narzędzie pomocne przy planowaniu działań. Ma na tyle ogólne założenia, że pasuje do wszystkich projektów, jakie chcielibyście zrealizować – uczy podstaw.

Sprawdźcie sami, jak działa: tutaj znajdziecie kody QR do wykorzystania przy przygotowaniach do Waszych projektów.

Teraz wystarczy ściągnąć aplikację CityGo (oznaczoną ikonką pomarańczowych sylwetek ludzi) na telefon i można zaczynać 🙂 Skanujcie kody po kolei i odpowiadajcie na kolejne pytania – to pytania, dzięki którym zbudujecie bazę do dalszej pracy.

Aplikacja będzie też bardzo pomocna nauczycielom, którzy chcą pomóc swoim uczniom usystematyzować pracę nad projektem.

 

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: