Warsztaty z prowadzenia projektów

Jak być skutecznym w działaniach? Jak dobrze organizować pracę? Jak motywować ludzi i angażować zespół? Jak wyróżnić projekt na tle innych? Jak działa gamifikacja?

Odpowiedzi na te i inne pytania były celem warsztatów Leadership Center z profesjonalnego prowadzenia projektów.

Mariusz Kapusta – trener, przedsiębiorca i ekspert zarządzania z ponad 17-letnim stażem – na prowadzeniu projektów zjadł zęby.

Można powiedzieć, że każde przedsięwzięcie to swego rodzaju projekt, z czego ludzie czasem nie zdają sobie sprawy. Czy pracujemy w kulturze, czy w biznesie, umiejętności organizacyjne zawsze zaprocentują. Po prostu inaczej podejdziemy do organizacji koncertu, inaczej do wdrożenia nowego produktu na rynek, a inaczej będziemy rozpowszechniać napisaną przez siebie aplikację internetową czy promować wydarzenie w szkole. Kluczowe umiejętności przy wcielaniu pomysłów w życie się nie zmienią – docieranie do odbiorców, umiejętności organizacyjne, budowanie zespołu, ocenianie szans i zagrożeń, motywowanie.

Nauka teorii poprzez praktykę – takie solidne podstawy otrzymali uczestnicy warsztatów. Rozmawiali o problemach w realizacji swoich projektów, dzielili się doświadczeniami, szukali rozwiązań. Nauczyli się, jak angażować społeczność za pomocą gier – tworząc grę.

 

Jak wyglądały warsztaty? Zobaczcie poniżej 🙂

 

 

Ciekawi Was, jaka gra powstała? To uniwersalne narzędzie pomocne przy planowaniu działań. Ma na tyle ogólne założenia, że pasuje do wszystkich projektów, jakie chcielibyście zrealizować – uczy podstaw.

Sprawdźcie sami, jak działa: tutaj znajdziecie kody QR do wykorzystania przy przygotowaniach do Waszych projektów.

Teraz wystarczy ściągnąć aplikację CityGo (oznaczoną ikonką pomarańczowych sylwetek ludzi) na telefon i można zaczynać 🙂 Skanujcie kody po kolei i odpowiadajcie na kolejne pytania – to pytania, dzięki którym zbudujecie bazę do dalszej pracy.

Aplikacja będzie też bardzo pomocna nauczycielom, którzy chcą pomóc swoim uczniom usystematyzować pracę nad projektem.

 

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: