Jak się zgłosić? Jak wziąć udział?

 

Aby wziąć udział w konkursie, zgłoście się mailowo, przesyłając wypełniony Formularz zgłoszeniowy, i przedstawcie założenia swojego pomysłu. Zgłoszenie przesyłacie najpóźniej w momencie rozpoczęcia realizacji projektu, nie później niż 17. lutego.

Pamiętajcie, żeby własnoręcznie podpisać zgłoszenie we wszystkich wymaganych polach i przysłać nam także skan/zdjęcie podpisanego formularza (w przypadku osób małoletnich podpisują się rodzice/opiekuni prawni). Nie zapomnijcie o podpisach przy oświadczeniu o przetwarzaniu danych osobowych. To ważne ze względu na wymagania prawne.

W zgłoszeniu napiszcie: jaki reportaż zainspirował Was do działania? Co pozwolił dostrzec, na co zwrócił uwagę? Komu i jak chcecie pomóc? Jakie działania przeprowadzicie i jaki ma być ich efekt: materialny, społeczny itp? *Pytania dodatkowe: dlaczego uważacie, że takie działanie/a jest potrzebne? Czy to jedyna akcja kierowana do danej grupy czy też chcecie uzupełnić braki, które dostrzegliście? Więcej o zgłoszeniach znajdziecie w Regulaminie oraz  Zasadach niezależnego prowadzenie projektu.

Możecie pomóc jednej osobie, ale także zorganizować akcję lokalną, ogólnopolską – albo jeszcze większą. Możecie poszukiwać wsparcia zewnętrznego, ale nie jest to warunek konieczny. Od początku do końca sami ustalacie, w jaki sposób i za pomocą jakich środków chcecie wprowadzić założenia Waszego planu w życie.

Zasadniczą formą dokumentacji projektu będzie relacja dziennikarska, którą przygotujecie po zakończeniu projektu. Relacja może przybrać różne formy – może to być artykuł, fotoreportaż, podcast, krótki materiał filmowy itp. Można także łączyć różne formy relacji dziennikarskiej – np. fotorelacja z obszernymi podpisami i wstępem przedstawiającym reporterskie inspiracje, video wraz z opisem, jak powstawał projekt i in.

W relacji przedstawiacie swoje reporterskie inspiracje. Pokażcie, jaki reportaż zainspirował Was do działania? Co pozwolił dostrzec, na co zwrócił uwagę? *Pytania pomocnicze: dlaczego stwierdziliście, że zaplanowane przez Was działanie/a jest potrzebne? Czy to jedyna akcja kierowana do danej grupy czy też chcecie uzupełnić braki, które dostrzegliście? Komu, w jaki sposób i dlaczego właśnie w takiej formie zdecydowaliście się pomóc?

W niektórych przypadkach będziecie zobowiązani do przedstawienia dowodów działania (np. potwierdzenia przekazania pieniędzy zebranych w czasie zbiórki charytatywnej na wybrany przez Was cel, dokumentacji fotograficznej z wydarzenia publicznego, linków do stron internetowych, gdzie podczas kampanii informacyjnej pojawiły się Wasze materiały itp.) Jakiej dokumentacji będziemy od Was wymagać zależy od zaproponowanego przez Was działania.

Do dzieła!

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: