Jak się zgłosić? Jak wziąć udział?

Możecie wziąć udział w konkursie na dwa sposoby:

1) Jeśli chcecie się nauczyć biznesowego podejścia do pracy projektowej: zgłoście się mailowo oraz utwórzcie projekt na platformie Zwolnieni z teorii.

Aby zaliczyć projekt, będzie on musiał spełnić wymagania co do liczby beneficjentów, kwoty zebranych pieniędzy, pozyskania partnerów itp. Nie martwcie się: platforma pomoże Wam przejść przez każdy etap realizacji projektu. Szczegóły dotyczące zgłoszenia oraz wymagań zaliczenia projektu na platformie znajdziecie w Regulaminie oraz Instrukcji realizacji projektu przez platformę.

W tym przypadku zgłoszenie ma dwie części: rejestrujecie się na Platformie Zwolnieni z teorii i tworzycie na niej projekt oraz wysyłacie zgłoszenie mailowe  wraz z Formularzem zgłoszeniowym na adres reportaz.dziala@gmail.com najpóźniej w momencie rozpoczęcia Waszego projektu.

DLA KOGO?

Wybierzcie tę opcję, jeśli:

– chcecie mieć dostęp do kursów oferowanych przez platformę i uczyć się przedstawionych w nich zagadnień w praktyce;

– w projekcie zakładacie konieczność uzyskania wsparcia partnerów, poszukiwanie sponsora, wchodzenie we współpracę z innymi jednostkami, organizacjami, firmami lub wzmianki medialne;

– chcecie nauczyć się bardziej biznesowego podejścia do prowadzenia projektów – na platformie umiejętności będziecie zdobywać metodą Social Project Method, a dokumentacja będzie bardziej szczegółowa.

Przy tej opcji formą dokumentacji projektu są formularze „Zarządzanie” wypełniane na stronie po każdym etapie przeprowadzania projektu. W jaki sposób Wasz projekt jest oceniany, za co przyznawane są punkty i jak należy przeprowadzić dokumentację, możecie zobaczyć na stronie platformy w dziale V. „Jakie punkty i odznaki możesz zdobyć za osiągnięcia w projekcie”.

2) Jeśli wolicie działać niezależnie…

…zgłoście się mailowo, przesyłając wypełniony Formularz zgłoszeniowy, i przedstawcie założenia swojego pomysłu. Zgłoszenie przesyłacie najpóźniej w momencie rozpoczęcia realizacji projektu.

W zgłoszeniu napiszcie: jaki reportaż zainspirował Was do działania? Co pozwolił dostrzec, na co zwrócił uwagę? Komu i jak chcecie pomóc? Jakie działania przeprowadzicie i jaki ma być ich efekt: materialny, społeczny itp? *Pytania dodatkowe: dlaczego uważacie, że takie działanie/a jest potrzebne? Czy to jedyna akcja kierowana do danej grupy czy też chcecie uzupełnić braki, które dostrzegliście? Więcej o zgłoszeniach znajdziecie w Regulaminie oraz  Zasadach niezależnego prowadzenie projektu.

DLA KOGO?

Zdecydujcie się na tę opcję, jeśli:

– Wasze działania będą nakierowane na pomoc jednej osobie (możecie również zorganizować większą akcję, nie ma ograniczeń w tej kwestii);

– nie czujecie się dobrze w narzuconych ramach, a wymagania punktowe czy wskaźniki wyników nie mają dla Was większego znaczenia;

– Wasz pomysł na działanie nie mieści się w kategoriach proponowanych przez platformę Zwolnieni z teorii;

– zgłaszacie się indywidualnie.

W przypadku niezależnego prowadzenia projektu możecie pomóc jednej osobie, ale także zorganizować akcję lokalną, ogólnopolską – albo jeszcze większą. Przy tej opcji nie wymagamy jednak pozyskania sponsorów, partnerów, patronów etc. Możecie poszukiwać wsparcia zewnętrznego, ale nie jest to warunek konieczny. Od początku do końca sami ustalacie, w jaki sposób i za pomocą jakich środków chcecie wprowadzić założenia Waszego planu w życie.

Jeśli wybierzecie tę opcję, zasadniczą formą dokumentacji projektu będzie relacja dziennikarska, którą przygotujecie po zakończeniu projektu.

W niektórych przypadkach będziecie zobowiązani do przedstawienia dowodów działania (np. potwierdzenia przekazania pieniędzy zebranych w czasie zbiórki charytatywnej na wybrany przez Was cel, dokumentacji fotograficznej z wydarzenia publicznego, linków do stron internetowych, gdzie podczas kampanii informacyjnej pojawiły się Wasze materiały itp.) Jakiej dokumentacji będziemy od Was wymagać zależy od zaproponowanego przez Was działania.

Więcej o tej formie realizacji projektu możecie znaleźć w zasadach niezależnego prowadzenia projektu.

Pamiętajcie, że w każdym przypadku czekamy także na materiał dziennikarski – w wybranej przez Was formie. Więcej o tym, co powinniście zawrzeć w Waszym opisie znajdziecie w Regulaminie oraz w zakładce Zadania konkursowe.

Jak chcecie realizowac projekt_

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: