Galeria: dyplomy i nagrody

#ReportażDziała: I edycja

Dyplomy wręczone!

Podczas wręczenia na Dniu Reportażu w czasie Warszawskich Targów Książki pojawiły się zwycięskie zespoły oraz ich nie mniej ciekawi świata koledzy i koleżanki, którzy także podjęli wyzwanie, zapragnęli stworzyć swój pierwszy projekt społeczny i wzięli udział w konkursie. Oby tak dalej! 🙂

Pod linkiem przeczytacie werdykt jury (wraz z krótkim uzasadnieniem)

I miejsce

Projekt „Pomaganie poprzez integrację – działania na rzecz młodych uchodźców”

Dyplomy oraz nagrody otrzymuje zespół projektowy z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im.Krzysztofa Kieślowskiego (z oddziałami gimnazjalnymi) w Warszawie.

Alicja Niemiec, Zuzanna Ogrodowczyk, Kornelia Hałas, Karolina Koczara, Martyna Marusa, Julia Pelc, Milena Besowska, Barbara Masłowska, Maciej Ząbik i Iga Błońska pod opieką p.Anieli Januś zrealizowali projekt, który został wyróżniony pierwszą nagrodą.

Dyplomy wręcza członkini jury – Monika Mazur-Rafał z Fundacji Humanity in Action Polska.

Jak wyglądała praca nad projektem przeczytacie w relacji dziennikarskiej: „Pomaganie poprzez integrację – działania na rzecz młodych cudzoziemców”

 

II miejsce

Projekt „Nie ma głuszy w starszej duszy”

Kolejna nagroda przypadła w udziale zespołowi złożonemu z uczennic różnych szkół z Wrocławia – Joannie Suppan, Julii Walczak i Julii Sierańskiej.

Dyplomy i nagrody wręcza Przewodnicząca Jury – Alicja Pacewicz.

Jak wyglądała praca nad projektem przeczytacie w relacji dziennikarskiej, ogromnie docenionej przez jury ze względu na warsztat i autentyzm: „Nie ma głuszy w starszej duszy”

III miejsce

Projekt „PetHelpers”

Trzecią nagrodę odebrał zespół superbohaterek z Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie: Katarzyna Bogusz, Patrycja Obiegała, Dorota Jakubowicz i Emilia Tołtyżewska. Projekt realizowały pod okiem p. Anny Leoniak.

Dyplomy oraz nagrody wręcza członkini Jury – Aldona Krajewska.

Jak czarujące video przygotowały dziewczyny zobaczycie w sekcji Wasze prace oraz poniżej:

 

Inne projekty:

Na wręczeniu nagród obecne także były inne zespoły młodych, ambitnych ludzi, którzy postanowili wziąć udział w konkursie i zmierzyli się z zadaniem stworzenia projektu społecznego. Brawa dla nich!

Poniżej zespoły, które osobiście odebrały dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Projekt „Smog”

Krzysztof Bednarski, Krystian Michalik i Mateusz Lewandowski z Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie zajęli się ważnym tematem zanieczyszczenia powietrza w Warszawie i stworzyli video, w którym prezentują efekty swoich dociekań.

Przygotowany przez nich film zobaczycie poniżej:

 

Projekt „Szczęście niejedno ma imię”

Izabella Adamiak, Michalina Koroś, Anastazja Tomasik i Oliwia Lesińska ze Szkoły Podstawowej nr. 381 im. K. K. Baczyńskiego na warszawskim Ursusie, pod opieką Kamili Romaniak, używając ankiety, zbadały, czym dla różnych ludzi jest szczęście.

Jak wyglądała ich praca opisują w relacji z realizacji projektu.

 

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: