…Działa! – wskazówki, jak stworzyć projekt

…Działa!

Jak działać? to strona, na której znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących planowania i prowadzenia projektu, pozyskiwania dofinansowania, działań promocyjnych itp. Zajrzyjcie także na podstronę Pomysły, gdzie znajdziecie konkretne przykłady projektów społecznych i różnych form działania.

Zwolnieni z teorii jeśli jesteście ciekawi, jakie projekty przeprowadzić można przez Platformę Zwolnieni z Teorii, organizatora ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej, tutaj – w dziale „Czym jest projekt społeczny” – znajdziecie przykłady działań Waszych kolegów i koleżanek.

Wskazówki prowadzenia projektu oraz przykłady aplikacji, stron i programów przydatnych np. do zaprojektowania plakatu, znajdziecie również na stronie programu „Młodzi do akcji”.

ABC wolontariatu: strona przedstawia podstawowe informacje nt. wolontariatu, w tym poradnik prawny dotyczący pracy wolontariackiej dla instytucji lub organizacji.

Działać społecznie i do tego skutecznie: ten poradnik dla młodych aktywistów społecznych przygotowany przez dziennikarza i działacza społecznego zawiera wiele porad nt. skutecznego przeprowadzania projektów społecznych.

Masz głos: materiały: na stronie programu „Masz Głos” Fundacji im. Stefana Batorego znajdziecie wiele praktycznych porad, a nawet całych poradników tematycznych, m.in. Jak zorganizować debatę? Jak współpracować z mediami? Jak uzyskać informację publiczną? Jak rozmawiać z mieszkańcami? W przykładowych działaniach znajdziecie pomysły zrealizowane w różnych miejscowościach Polski przez mieszkańców wspólnie z samorządami lokalnymi.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: