Ciekawe programy, warsztaty, stypendia dla młodzieży

Akademia Liderów  to program Fundacji Świętego Mikołaja dla aktywnej młodzieży, która chce działać na rzecz zmiany w swoim otoczeniu. Wybrane w rekrutacji autorskie pomysły na projekty lokalne można zrealizować pod okiem profesjonalnego tutora 🙂 Dodatkowo uczestnicy Akademii zakwalifikowani w rekrutacji biorą udział w tygodniowym letnim wyjeździe szkoleniowym, gdzie uczą się prowadzenia projektu, biorą udział w dyskusjach, poznają ekspertów i ludzi nauki oraz – innych zaangażowanych młodych ludzi 🙂 Polecamy Waszej uwadze. Akademia Liderów ma też stronę na Facebooku.

Fundacja ImPossible wspiera i realizuje oddolne inicjatywy, które mają odpowiedzieć na problemy i wyzwania w okolicy i uczynić świat choć odrobinę lepszym 🙂 Fundacja organizuje także szkolenia i konsultacji. Na stronie Fundacji znajdziecie więcej informacji – także o realizowanych przez ImPossible projektach i innowacjach społecznych.

Moje Stypendium to portal, na którym znajdziecie nie tylko oferty stypendiów i staży, ale też artykuły i porady, jak szukać takich programów. Oferta jest bardzo bogata: od stypendiów socjalnych, przez naukowe, sportowe, po artystyczne.

Równać Szanse to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który ma na celu zapewnienie młodym ludziom z małych miejscowości równych szans na dobry start w dorosłość. Dzięki wsparciu finansowemu, które zapewnia instytucjom, młodzież ma szansę rozwijać swój potencjał, poznawać i poszerzać swoje możliwości i próbować nowych aktywności, uczestnicząc w różnorodnych projektach aktywności lokalnej.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia także prowadzi program wyrównujący szanse młodzieży z małych miejscowości. Programem mogą zostać objęci gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Program ma już 16 lat, a w tym roku obejmuje ponad 2000 uczniów z ponad 40 diecezji 🙂 Więcej o warunkach i zgłoszeniach na stronie internetowej Fundacji, w zakładce Jak zostać stypendystą?

Centrum Myśli Jana Pawła II to jednostka, która prowadzi wiele cennych inicjatyw dla młodzieży: w tym program stypendialny o wartościach bliskich naszemu konkursowi 🙂 Program ma umożliwić młodym ludziom rozwijanie potencjału i stwarzać warunki do pracy nad sobą. Programy Centrum nie są jednak skupione tylko na jednostce: wszyscy wiemy, jak ważne jest pochylenie się nad drugim człowiekiem, szukanie dialogu i zrozumienia. Więcej informacji o programie stypendialnym znajdziecie na podstronie programu.

Sapere Auso – Małopolska Fundacja Stypedialna Sapere auso – „temu, który odważył się być mądrym” – to fundacja, która pomaga młodym ludziom w zdobywaniu kompetencji i rozwijaniu swojego potencjału. Motto Fundacji mówi samo za siebie. To Fundacja, która kształtuje i rozwija chęć samodoskonalenia, gdyż zgodnie z filozofią, która za nim stoi wszystkim, którzy odważą się poszukiwać, dążą do mądrości, chcą pracować nad charakterem, zdobywać nowe umiejętności i szlifować swoją postawę moralną, wszyscy Ci, którzy trudzą się zdobyciem kompetencji i kształtowaniem wartościowych postaw za młodu, budują swoją przyszłość i szczęście. Fundacja prowadzi program stypendialny, który pomaga młodym ludziom w dążeniu do swoich celów. Sprawdźcie 🙂

Edukacyjna Fundacja im. prof. Jana Czerneckiego stawia sobie równie ambitne cele: pomaga zdolnym, młodym talentom w rozwijaniu swoich możliwości. Nie pochodzenie jest ważne, a zdolności i chęć ich doskonalenia. To dlatego Fundacja prowadzi program stypendialny „Marzenie o Nauce”, dzięki któremu uczniowie z wsi i małych miejscowości otrzymują dofinansowanie na naukę w najlepszych szkołach i uczelniach w regionie. Zajrzyjcie, żeby dowiedzieć się więcej 🙂

 

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: