O konkursie #Reportaż Działa

Tu znajdziecie garść podstawowych informacji o konkursie:

Dla kogo?

… dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

Co należy zrobić?

Zadanie główne to projekt społeczny (Co to takiego?) – może on przybrać dowolną tematykę i formę, można go przeprowadzić samodzielnie lub w zespołach.

W projekcie ważna jest inspiracja – w formularzu zgłoszeniowym uczestnicy opisują, jaki utwór reportażowy – artykuł, film, książka, audycja etc. – popchnął ich do działania.

Gdzie szukać inspiracji? Szukajcie w polecanych przez nas reportażach, na stronach mediów, dziennikarzy i instytucji, oraz w tekstach patrona konkursu: Ryszarda Kapuścińskiego. To tylko nasze podpowiedzi – jeśli zainspirował Was inny reportaż, śmiało możecie się na niego powołać.

Pochwalcie się, co zrobiliście! Kluczowym elementem zadania konkursowego jest relacja dziennikarska: artykuł, podcast, video, fotoreportaż i in.

Pokażcie, jak dzięki Wam świat staje się odrobinę lepszy 🙂

Jak wziąć udział?

W pierwszej edycji udział w konkursie można było wziąć wziąć na dwa sposoby – poprzez platformę Zwolnieni z teorii oraz niezależnie. Więcej o sposobach uczestnictwa w zakładce Jak się zgłosić? Jak wziąć udział? oraz w Regulaminie.

Jak się do tego w ogóle zabrać?

Tak duża wolność w wyborze (tematu, formy, relacji dziennikarskiej) może być przytłaczająca.

Na odpowiednich podstronach publikujemy wskazówki, jak zacząć i dobrze przeprowadzić projekt, pomysły na projekty, inspirujące przykłady przedsiębiorczości społecznej z Polski i ze świata i organizacje, które warto znać

Podpowiadamy również, gdzie szukać inspiracji reporterskich i jakie formy przybrać może Wasza relacja dziennikarska.

Nie bójcie się próbować!

Pytania? Wątpliwości?

Jeśli potrzebujecie więcej informacji, nadal czujecie się zagubieni albo po prostu macie pytania: piszcie. Czekamy na Wasze wiadomości na Facebooku oraz pod mailem.

Powodzenia! 🙂

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: