Nieuleczalna, groźna choroba dziecka i szczęśliwy finał. „Nasza klątwa” reż. Tomasz Śliwiński

Osobista wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny. Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania przez respirator.

Intymny portret młodej rodziny uchwycony tuż przed momentem, kiedy mały Leoś wypisany będzie do domu, do którego pojedzie razem z aparaturą podtrzymującą funkcje życiowe to film, który początkowo miał znaleźć się jedynie w rodzinnym, prywatnym archiwum. Wypełniają go emocje: niepokój, lęk o przyszłość, ale też czułość, troska i nadzieja, która w końcu pozwala oswoić rzeczywistość i sprostać jej wyzwaniom. Plątanina rurek i przewodów, stosy opatrunków i części wymiennych stopniowo ustępują miejsca scenom z życia rodzinnego. Dyskretny, wyważony, autentyczny obraz rodziny.

Cały dokument (z angielskimi napisami) obejrzeć można tutaj. Rodzice Leosia prowadzą także leobloga, z którego dowiemy się, że w tym roku siedmioletni już Leoś razem z młodszym bratem, rodzicami – i aparaturą podtrzymującą życie – byli na pierwszej wspólnej wyprawie poza Europą: na Wyspach Zielonego Przylądka.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: